Sakra, lidi, to už jste vážně zapomněli, co je to RADOVAT SE?!

V sobotu jsem si se svou 6ti letou dcerkou naplánovala holčičí odpoledne. Zašly jsme si na zmrzku, a pak jsme zajely do sportovní haly, kde probíhala krajská soutěž dětí a juniorů v disko dance a show dance. Repráky na maximum, takže hudba vám rezonovala v celém těle, krásné kostýmy účinkujících, hala plně obsazená :-) Říkala jsem si: Paráda, tohle budu pohodová akcička podle mého gusta. Jenže…

Moderátor ohlašuje další vystoupení a děti nastupují na soutěžní plochu. Ticho. Žádný potlesk. Tedy až na mě a mou dcerku. Moderátor to zkouší napravit a vyzve diváky k potlesku. Nic. Za námi se ozve štiplavý hlas nějaké maminky, která má vedle sebe dítko, které dle kostýmu také soutěžilo, a říká: „To určitě, těm teda tleskat nebudu“. Zírám na ni s otevřenou pusou. Za chvíli jiný komentář jiné maminky: „Chachá, dívej, oni to pokazili, hurá“. Pak zase: „Těm netleskám, nechci, aby vyhráli. Když oni nepřejí nám, tak my jim taky ne“. Pak přišlo několik komentářů na některé účinkující, že jsou tlustí, bachratí, mají hnusné kostýmy atd.

Bylo mi z toho hrozně smutno. Vždyť je to jen soutěž! Děti byly skvělé, bylo vidět, kolik musely dřít, aby se dostaly tam, kde byly, a z toho se má přece každý radovat! A že má někdo nadváhu? No a co? To je čistě věc té dotyčné osoby. Je přece skvělé, že se děti hýbou, mají z toho radost a chtějí něco dokázat!

Milí dospělci, chci vás požádat, abyste všechny své sportující děti pochválili, abyste je podporovali a v neposlední řadě, abyste je vedli k fair play, ať už se věnují čemukoliv. A to nejdůležitější: JDĚTE JIM PŘÍKLADEM A KRITICKÉ POZNÁMKY A NEPŘEJÍCNÉ „KECY“ SPOLKNĚTE. SVĚT BUDE ZASE O NĚCO HEZČÍ, věřte mi :-)

Vytvářením negativní energie působíte škodu především sami sobě. Staré dobré pořekadlo: Přej a bude ti přáno v sobě skrývá ohromnou moudrost světa, která funguje od nepaměti… Zkuste to, je to tak prosté a přitom zázračné :-)

 

Pokud chcete vždy vědět jako první o novém článku na mém blogu, pak se přihlaste k odběru informací v TOMTO FORMULÁŘI.

 

Komentáře