První ZLATO na mé ZLATÉ STEZCE…

Investiční zlato

… aneb jak obyčejná holka k pokladu přišla!

Nooo, přišla. Samo se TO nestalo, samozřejmě, a o pohádce se zrovna také mluvit nedá :) Zvláště začátky byly dost nepohádkové. Ale popořadě.

Chystám se vám povědět příběh o tom, že se mi něco dost hodně povedlo a přitom…

…moje vstupy do života nebyly zrovna na skákání radostí. Narodila jsem se do neúplné, finančně hodně podprůměrné rodiny. Takový ten stav, kdy týden před výplatou jíte topinky s česnekem, neboť na „něco na chleba“ prostě není, máte 1 pár bot na všechna 4 roční období a to na celé 3 roky, dokonce jsme se s mámou a ségrou dostaly do situace, kdy jsme neměly kde bydlet. Mamku jsme občas neviděly pořádně několik dní, protože buď byla v práci nebo odpočívala a spala po náročných 12ti hodinových směnách strávených v nemocnici jako zdravotní sestra. No zkrátka a dobře, občas to bylo dost tvrdé. No a klasicky jako většina z nás jsem byla vychovávána v modelu, který nepřál individualitám, tvořivosti, aktivitě, zdravému sebevědomí a vnímání vlastní hodnoty. Byla jsem vedena k poslušnosti a nevyčnívání z davu. Suma sumárum – parádně zaděláno na negativní životní programy. Jenže…

JÁ SE NEDALA!

Měla jsem na výběr – buď si budu hrát na oběť nebo na vítěze. Co jsem si vybrala? Ano, je mi jasné, že je vám to jasné :)

Podrobně se s mým příběhem můžete seznámit v eKnize Hledá se… ŽIVOT! Tam vás čekají historky úsměvné i napínavé, smutné i povzbuzující.

• • •

ČEKÁM NA SIGNÁL

Kolem mých 30 let jsem začala mít silný pocit, že se má v mém životě NĚCO dít, že pozice zaměstnance, byť na vyšší manažerské pozici, není to pravé pro mě. Nevěděla jsem, co chci, jen jsem cítila, že NĚCO. Jenže jsem byla pouze věčná čekatelka, jak zpívají kluci z Nightwork „Čekám na signál, ten z nebe nepřichází a tak čekám dál…“ Nooo a tak jsem si počkala dalších několik let.

A PAK TO PŘIŠLO

čekatelky se stala konalka, hurááááá. Konečně jsem to totiž pochopila. A začal cvrkot! Četla jsem, četla jsem, četla jsem, poslouchala podcasty, sledovala videa se vzdělávací a motivační tématikou, koupila si vzdělávací kurzy… A pak se začali obměňovat lidi v mém životě, o různé příležitosti jsem téměř zakopávala, stala jsem se investorskou, podnikatelkou, mnohem lepší manželkou i matkou, protože jsem začala dělat to, co mě baví a co nese peníze, takže jsem se prostě a jednoduše uvolnila a život si začala užívat.

PŘEKÁŽKY?

Ano a kolik!!! Nic se nesmí brát tak šíleně vážně, takže překážka je vlastně příležitost, jak si dokázat, že TO DÁM. Nooo a když je to sakra mrcha velká překážka, tak to nejdříve vydejchám a v klidu vymyslím, co s ní. Vždycky je nějaké řešení. A nemusí být hned to nejlepší, příště to prostě vytuním a basta.

ZLATO JAKO SYMBOLIKA

V nadpise článku jsem slíbila zlato, tak jdu na to.

Na jednom webináři, kde jsem byla pozvaná jako host spolu s úspěšným podnikatelem a koučem Tomášem Gřeškem, mluvil Tomáš o své visionboard a vyprávěl příběh o zlaté cihličce, kterou si moc přál. Vystřihl si tedy obrázek někde z časáku a šup s ní na svojí nástěnku snů. Do roka a do dne ji opravdu získal. Ale ne tak, že by si investiční zlato koupil nebo vyhrál v nějaké loterii, on si ji zasloužil, protože se přihlásil do akce, kde prokázal, že je nejlepší. Tomáš už v té době byl velmi úspěšný muž a tak by si člověk mohl říct, že si cihličku zlata mohl koupit. Jenže tady nejde o hodnotu finanční, i když ta je samozřejmě nepopiratelná, tady jde o hodnotu jinou, hodnotu symbolickou a ta je stokrát cennější.

Byl to pro mě velmi inspirativní příběh a tak jsem si udělala svoji nástěnku snů a cihličku zlata jsem si na ni nakreslila. Ta zlatá mrška ke mně sama ale nenapochodovala…

Petra Kamelandrová

 

 

 

 

 

AKCE

Ano, přesně tak, bylo třeba jít ZLATÉ radosti naproti. A jako na zavolanou vyhlásil úspěšný podnikatel a učitel Jirka Mazur akční výzvu, kdy bylo třeba si máknout. Mákla jsem si, zaujala jsem a dostala moji vysněnou ZLATOU odměnu. A pozor, stavidla se uvolnila a já vzápětí získala hned druhé ZLATO! Opět šlo o akci, kterou jsem prostě dala :)

JDE TO

Jsem zářným důkazem toho, že nezáleží na vstupech, které máte. Ale na tom, co s tím vším provedete. Neexistuje dobrá a špatná cesta, existuje jen cesta k cíli, která může být kratší či delší, jednodušší či složitější. Pokud ale nevyrazíte, nikam nedojdete.

Pokud chcete vždy vědět jako první o novém článku na mém blogu, pak se přihlaste k odběru informací v TOMTO FORMULÁŘI.

Komentáře