Nejúspěšnější a nejlevnější čaroděj

Kouzla, čáry, magie (pozn. autorky: samozřejmě mám na mysli bílou magii, jsme přece na pozitivním blogu, že…).

Miluju pohádky. Kouzlí se tam, čaruje a dějí se v nich zázraky. A teď si představte, že si kouzla a čáry můžeme užívat i v normální realitě.

Jak?

Jednoduše. Stačí se smát…

Úsměv je jednou z nejjednodušších, nejlevnějších (upřesňuji – je ZADARA), nejúžasnějších a nejvlivnějších věcí na světě.

Vymýšlíme všechno možné a nemožné, jak se stát úspěšnějšími, bohatšími a nevím co ještě, a přitom existuje jednoduchý způsob – ÚSMĚV. Úsměv je hybnou silou k dosažení všech těchto našich cílů.

5 důvodů, proč byste se měli více usmívat

V následujících řádcích vám servíruji 5 důvodů, proč se usmívat co nejčastěji to jde, abyste si přitáhli do svého života to, co chcete.

FUNGUJE TO PŘÍMO LUXUSNĚ!

  1. Přitáhnete si skvělou náladu– přesvědčte sami sebe, abyste se usmívali třicet vteřin právě teď. Tím, že se usmíváte bez ohledu na to, jak se cítíte, vaše tělo začne uvolňovat všechny ty báječné chemické látky, které způsobují, že se cítíte šťastní. Když to zjednoduším, dalo by se říct, že oblbnete sami sebe pro své největší blaho samozřejmě :-) Zkuste si to a ucítíte ten rozdíl.
  2. Úsměvem změníte svůj stav– pokud se cítíte frustrovaní, rozzlobení nebo znudění, pak úsměvem můžete lehce změnit svůj emoční stav. Pozitivní stav není jen větší zábava, ale také otevírá další možnosti v naší mysli. Když se budete dívat přes „šťastnější objektiv“ pomyslné kamery života, pak svět uvidíte jinak, než když použijete „negativní součástku objektivu“. A pak můžete začít využívat výhod, které plynou z toho, že jedete na stejné vlně řetězce pozitivních akcí a interakcí s ostatními pozitivně laděnými lidmi po celý den.
  3. Úsměv mění stav jiných lidí – chodit do místnosti nebo k pultu v obchodě s úsměvem na tváři může znamenat propastný rozdíl. Lidé vám úsměv téměř vždy oplatí, jsou vstřícnější a jakýkoli problém, sociální napětí nebo nešikovnost se rázem rozplyne. A vaše vzájemná interakce bude otevřenější, uvolněnější, naplněná zábavou a dalšími možnostmi.
  4. Jsme mnohem produktivnější – ano, je prokázáno, že když se usmíváme, ladíme se do pozitivních energií a jsme pak mnohem akčnější a produktivnější, než když jsme zamračení nebo máme prázdný výraz ve tváři.  Bohužel však se často usmívat zapomínáme, nebo možná prostě nemáme chuť. Ale pokud se pokusíte si to pamatovat a používat úsměv častěji, pak si brzy vyvinete nový zvyk. A takový zvyk stojí za to si ho pěstovat, co myslíte?
  5. Úsměv je jednodušší a méně namáhavý než jeho opak– s úsměvem skutečně používáme méně svalů, než při mračení či „výrobě“rozzlobeného obličeje. Navíc když se začnete více usmívat, vaše „usmívací“ svaly se brzy stanou silnějšími než vaše „mračící“ svaly, a tak bude usmívání ještě jednodušší a snadnější, než dělat pravý opak.

Čili když to všechno shrneme, pak je více než jisté, že je úsměv tím nejlepším čarodějem, jaký vůbec existuje. Když nás lidí bude takto čarovat co nejvíce, pak se navíc můžeme těšit na super bonus – svět bude mnohem hezčím místem k životu…

Úsměv opravdu umí zázraky a já tento doping používám stále. Pak ale třeba nechápu, proč si všichni stěžují třeba na neochotné úředníky, protivné prodavačky, prudící policisty a strážníky, nevrlé řidiče a tak dále. Když se člověk usmívá, tají ledy. Takže úřední záležitosti jsou pro mě pak pohodové chvíle, skvěle si s úřednicemi a úředníky pokecám, snaží se mi dokonce vyjít více než vstříc, ochotně mi pomáhají vyplňovat žádosti, dotahovat záležitosti k mému prospěchu a tak dále. A dokonce si pamatují mé jméno :-) Stejně tak je to s prodavačkami, které se můžou přetrhnout, aby mi vyhověly nebo mi pochválí třeba děti, s policisty, kteří zavírají oko v případě nějakého přestupku, s ostatními řidiči, když se jim někde blbě postavím, udělám chybu nebo dokonce nabourám a tak bych mohla pokračovat ještě dlouho.

Kdy jsem na tento fígl s úsměvem přišla?

Ani já jsem se nenarodila jako dokonalá, takže i vědomé používání nebo možná i využívání úsměvu jsem objevila až časem. Byla to skvělá rada mého kamaráda, kterou mi dal v roce 1999, kdy jsem během prázdnin při studiu na vysoké odjela do USA zažít dobrodružnou několikaměsíční výpravu. Tehdy jsem anglicky moc komunikativně vybavená nebyla, tak mi kamarád řekl: „Peti, když nerozumíš, tak se jen usmívej. To všechno vyřeší.“ Já moc nerozuměla nikomu, takže jsem se pořád usmívala :-) A ono to fungovalo báječně! Všichni byli z mé usměvavé přítomnosti nadšení, dokonce jsme na benzině v Jersey občas dostali benzín zadarmo, v malých obchůdcích jsme dostávali vždy něco navíc jako pozornost, sem tam jsme někde nemuseli zaplatit vstupné a tak podobně. Takže poselství je jasné – USMÍVEJTE SE :-)

Pokud chcete vždy vědět jako první o novém článku na mém blogu, pak se přihlaste k odběru informací v TOMTO FORMULÁŘI.

 

Komentáře