Je čas ukázat se světu

JE ČAS UKÁZAT SE SVĚTU

Chtěli byste vystoupit z davu a jít se svou kůží na trh, jenže se bojíte, že budete pro ostatní trapní?

Řekněme, že jste alespoň v myšlenkách už udělali ten krok a víte, že z davu chcete vystoupit a něco dokázat. Jenže ono jít se svou kůží na trh není tak úplně jednoduché, že…

Vaše touha je silná, ale váš starý dobrý rozum v podobě „strachoprdského“ JÁ vám neustále podsouvá úvahy, jak že to bude vidět vaše okolí – přátelé, známí, sousedi, lidi z dědiny, z vaší čtvrti, kolegové a v neposlední řadě vaši příbuzní. Jestliže vyměníte vaše dosavadní solidní zaměstnání za svůj byznys, co na to ostatní řeknou? Nebudu pro ně trapná/ý? Nebaví vás sice být systémová ovečka, ale… Pořád nějaká ale.

Chtělo by se mi říct jen: No a co? Vykašlete se na to, co si kdo bude o vás myslet a „drbat“ o vás. Prostě a jednoduše udělejte to, po čem toužíte. Byl jste dosud uznávaný strojní inženýr, ale toužíte třeba zpívat? Nebo vy – jste paní učitelka, ale chtěla byste být distributorkou nějaké kosmetické firmy? Ať jste kýmkoliv, kým nechcete být, pak to změňte a buďte sami sebou.

A víte co? Pokud vám strach z trapnosti nedovoluje ten krok udělat, pak se vraťte do mateřské školy a učte se od těchto nejmenších dětí. Proč? Protože tyto děti jsou přirozené, jsou své a ještě neobjevily pocit trapnosti. Schválně – běžte do MŠ za  dětmi a zeptejte se jich, kdo umí nějakou písničku. Všechny ruce budou nahoře a děti se budou předhánět, kdo něco zazpívá. To samé bude s básničkou, kotrmelcem, nakreslením obrázku a tak dále, přestože jejich výstupy nejsou dokonalé. Když to samé zkusíte za základní škole, už těch rukou nahoře bude méně, na střední škole se nebude hlásit už nikdo… A tak to s námi prostě je. Čím jsme starší, tím více nás ovládá nejistota a obava z trapnosti. Jak ale vidíte, tak jsme se s touto vlastností nenarodili, ale získali ji časem. Takže ji zase můžeme poslat tam, odkud přišla – do pryč!

Buďte v klidu, lidi baví pomlouvat, „odrbávat“ všechny a všechno, takže je vlastně úplně jedno, že uděláte to, co toužíte udělat. Chvíli to bude pro typy „stará Kelišová“ terno, ale pak už to přestane být zajímavé. No a v momentě, kdy díky vaší změně zluxusníte svůj vozový park, upgradujete své bydlení, šatník a lokality dovolených, pak už to bude jen závist. A kdo se směje naposledy…. ZNÁTE TO :-)

Jděte do toho. Nečekejte, až na někdy, až budete lepší, až bude vhodnější situace a tak dále. Lepší nedokonalé NĚCO, než dokonalé NIC!

JE ČAS, ABYSTE SE SVĚTU UKÁZALI!

 

Pokud chcete vždy vědět jako první o novém článku na mém blogu, pak se přihlaste k odběru informací v TOMTO FORMULÁŘI.

 

Komentáře